Gimnazjum Nr 1 w Srokowie

BYĆ DLA INNYCH... Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Szkolni wolontariusze   
11.12.2017.

Za nami Dni Wolontariatu, okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych.  Był to czas wyjątkowy i pracowity ponieważ okres przedświąteczny wymaga od wolontariuszy wzmożonej pracy. Efekty tego zaangażowania znów są widoczne i namacalne. Po pierwsze, spotkania przeprowadzone przez panią Karolinę Andruszkiewicz- Kukułę krzewiące ideę i potrzebę wolontariatu pod hasłem: Czy ty też pomagasz?

 

Zajęcia, dostosowane do potrzeb grup wiekowych, zostały zrealizowane  w dniach 6- 8 grudnia w sali nr 15 a brali w nich udział uczniowie klas od 1 do 3 gimnazjum. Efektem tych prac są plakaty wywieszone na korytarzu, na pierwszym piętrze oraz rozbudzenie świadomości, że każdy z nas może być wolontariuszem i pomagać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po drugie, ruszyła akcja "Świąteczna paczka", której celem jest zbiórka artykułów spożywczych i czystości dla jednej z potrzebujących rodzin z naszej szkoły. Potrzebne są produkty dostępne w każdym w domu: mąka, ryż, cukier, bakalie, makaron, środki czystości itp. dlatego serdecznie zachęcamy- my wiemy, że lubicie pomagać.

 Po trzecie, finał akcji "Szlachetna Paczka". Zbiórka przeprowadzona przez panią Anetę Weredę i jej wychowanków okazała się dużym sukcesem. Dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu rodzina z naszych okolic będzie miała radosne święta. Dziękujemy.

 Po czwarte w końcu, finał akcji "Dla Uli i Wojtka".  Wczorajszy kiermasz to pełen sukces!

Wolontariat to jednak nie tylko akcje przedświąteczne. Dalej wspomagajcie akcje: "Wkręć się w pomaganie", "Góra grosza", czy "Stroiki dla samotnych". Niedługo pojawią się nowe przedsięwzięcia.   Zgodnie z Waszymi oczekiwaniami będziemy pomagać potrzebującym zwierzakom, starszym, samotnym osobom. Dbać o to by otaczający nas świat stawał się lepszy. Razem promujmy ideę krzewienia dobra. Nadal możecie dołączać swoje pomysły na pomaganie. Znajdźcie wyznaczone do tego miejsce i podzielcie się swoim spostrzeżeniami.

 Jeszcze raz wszystkim za wszelką pomoc dziękujemy i zapraszamy do poszerzania grona Wolontariuszy. Im nas więcej tym więcej możemy pomóc.
Szkolni wolontariusze.

 

 

 

Zmieniony ( 23.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
trzcina-2_m.jpg
20 Stycznia 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Dobiegniew, Fabian,
Sebastian
Do końca roku zostało 346 dni.

Gościmy

© 2019 Gimnazjum Nr 1 w Srokowie :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.